Склад гурту "Буття"


 Олег Бут   Оксана Бут   Василь Бут   Ірина Сосницька   Михайло Качалов   


Олег Бут (спів, перша скрипка)

Керівник та перший скрипаль гурту від початку його створення. Більшість учасників тою чи іншою мірою навчалася етнічній манері співу та гри на музичних інструментах саме у нього. На це є певні підстави, оскільки у свій час (з 1997 по 2005 рр.) Олег побував у чисельних фольклорних експедиціях (ним особисто обстежено близько 250 сіл з Чернігівщини, Полтавщини, Сумщини, Полісся, Волині, Гуцульщини, Закарпаття, Тернопільщини, Київщини). З 1998 р. й по цей день Олег працює у Київській Музичній Національній Академії ім. П.Чайковського (Консерваторії), де займається музичним експедиційним архівом Музичної Лабораторії Етнографії (близько 1500 касет та бобін), що накопичився внаслідок тривалої експедиційної роботи Лабораторії у 70х, 80х та 90х рр. XX ст. Експедиційні здобутки ретельно вивчалися й одразу включалися у репертуар.

Контакти: (097) 608-38-91, написати Олегу, Skype-адреса - boottia

>> нагору

Оксана Бут (спів, цимбали, бубон)

Керівник гурту, грає і співає від початку його створення. Оскільки Оксана - професійний звукорежисер (КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого), саме вона записувала й готувала до видання майже всі аудіоальбоми Буття. Оксана є найсуворішим критиком і духовним цензором гурту. Дуже консервативна і наполеглива, не переносить будь-якого роду неякісну роботу, чи то в музичному виконанні, чи то у написанні текстів, чи то у аудіозапису тощо. Має науковий ступінь кандидата мистецтвознавства.Самостійно освоїла гру на бубні. Від традиційного сільського музиканта Самокіщука Юрія Миколайовича з с. Космач вчилася грати на цимбалах гуцульські награвання. Решту стилів гри на цимбалах опанувала з записів та оосбистих бесід. Грає на гуцульських діатонічних цимбалах з с.Жеб'є (Верховини) та подільських цимбалах. Оксана керує жіночим гуртом, що виконує катендарно-обрядові та весільні пісні (повний обряд проведення дівич-вечора та весілля), досліджує, вивчає та навчає західним та центрально-українським сільським танцям. Докладніше >>

Контакти: (066) 172-18-49 написати Оксані, Skype-адреса - but.oksana

>> нагору

Василь Бут (спів, барабан)

Є одним із засновників гурту Буття. Незмінно співає верхній голос у чоловічому складі гурту. Любов до співу та музики перейняв від свого батька Дениса Бута, який грав на скрипці, мандоліні, гітарі, гармошці, керував сільським ансамблем музик у селі Переселення у 1930-40 рр. Хоча музичної освіти Василь Денисович не має, він співає все життя, а грати почав в гурті Буття на барабанчику із тарілочкою власної конструкції, який зробив сам. Це бажання зробити все своїми руками – є важливим правилом для ансамблю. Василь Денисович, як ідеолог подібної самостійності, по праву вважається незамінною людиною в гурті Буття. А ще – це надзвичайно енергійна і позитивно настроєна людина, яка постійно вимагає вивчення нових пісень чи награвань, готова репетирувати або займатися вуличним музикуванням увесь свій вільний час, майструє та ремонтує при потребі інструменти ансамблю.

Контакти: (097) 66-17-222

>> нагору

Ірина Сосницька (друга скрипка)

Закінчила в 1993 р. київську ДМШ №15 із класу скрипки. Після закінчення музичної школи, бажання грати на скрипці не було жодного. Аж до того часу, поки одного вечора по радіо Іра почула інтерв’ю молдовського гурту "Ann'sannat", який виконував власні композиції, утворені з ірландських інструментальних награвань та пісень. Ірину зачарувала народна манера скрипкової гри. Як виявилось, окрім етюдів та гам існує ще цілий, невідомий до того світ танцювальної народної музики: веселої, жвавої, невимушеної. З’явилось бажання грати, яке привело її у гурт "Foreign Folk" (1999-2002), що був створений ірландцями, які працювали в Києві. Разом із "Foreign Folk" Іра прийняла участь у записові аудіоальбомів "Схід зустрічається з заходом" й "Друзі зі сходу та заходу". Гурт перестав існувати одночасно із закінченням контрактів його учасників. В той же час, у 2000 р. Іра приймала сесійну участь у київському гурті "Баскери". Потім грала з київським гуртом "Rún" (2001-2003). Все наче б то чудово, але музика чужа. Хотілося грати щось своє, рідне, українське. Спробувала свої сили у рок-гуртах "Чорна рада" (2004-2006) й "Оркестр Янки Козир" (2005-2006). І, нарешті, доля спрямувала Іринку до Школи традиційних танців, де Олег й Оксана Бут вчили молодь українським народним танцям і грали. Це було саме те, що вона так довго шукала! Іра попросилася грати в гурті Буття. Почалися репетиційні будні, результат яких було одразу апробовано на концертах й зрештою записано в аудіоальбомі «Танці Буття» (2006). Ірина ствердила себе в гурті як талановитий і грамотний музикант, як людина надзвичайно обов’язковна й послідовна.

Контакти: (096) 639-41-51

>> нагору

Михайло Качалов (скрипка-втора)

Михайло походить з Росії (Ростовська обл.). Вчився грати на скрипці в музичній школі. Досить давно цікавиться народною музикою різних країн, зокрема шведською, ірландською, угорською, молдавською, румунською, українською. Брав участь в фольк-гурті "Welladay" (Санкт-Петербург), час від часу виступає з гуртом "Бурдон" (Львів), є постійним учасником ансамблів "Фанфаре Оркестра" та "Хо" (Київ). Подорожував по Європі та Скандинавії, де відвідував фольклорні фестивалі та майстер-класи. Цікавиться також і старовинною музикою, грає на фіделі - ренесансному попереднику скрипки (ансамблі "Laterna magica" та "Vita Nova"). До "Буття" Михайла привів інтерес до українських народних танців, на майстер-класі з яких він і познайомився з сім'єю Бутів. Згодом Михайло почав вчитися традиційному виконанню української музики у Олега Бута, ставши невдовзі постійним учасником Буття як скрипаль-вторист.

Контакти: (096) 226-55-46

>> нагору© 2011